Péče o vlasy: Posílení, lesk, růst

Jaké éterické oleje na vlasy mohu použít?

Esenciální oleje pro vlasy přispívají k jejich posílení a růstu. Vracejí přirozený lesk, sílu a svěžest. dōTERRA prodává nejlepší éterické oleje v čisté terapeutické třídě CPTG. Nejlepší éterické oleje v čisté terapeutické třídě CPTG.

Složení domácích vlasových masek a výrobků z běžného trhu lze vylepšit aromatickými oleji. Jsou smíchány s olejovým základem, aplikovány na kořeny nebo konečky vlasů. Při masáži hlavy se vtírají do pokožky.

Těkavé aromatické látky jsou vysoce koncentrovaným produktem. Dvě kapky postačují ke zlepšení vlastností kosmetického přípravku nebo masky připravené doma. Pro běžnou péči se používají jednou týdně a v případě léčby 2-3krát týdně.

Domácí masky na vlasy se před použitím na vlasy zahřívají. Účinek zahřátého základního oleje s estery je zvýšen, pokud použitý produkt není spláchnut do hodiny. Pokud nevíte, jaký vlasový éterický olej si vybrat, zaměřte se na typ vlasů a problém, který chcete vyřešit. Některé z nich zabraňují vypadávání, jiné lupům či jemným a třepícím se konečkům.


Esenciální oleje pro růst vlasů

Zpomalení růstu vlasů je spojeno s nedostatkem železa, nekvalitním spánkem nebo s předchozím onemocněním. Kromě výživy a každodenní péče můžete k posílení vlasů použít éterické oleje. Neočekávejte zázračný účinek po první aplikaci, ale po několika použitích již poznáte rozdíl.

Těkavé aromatické látky působí na buněčné úrovni: obnovují strukturu, bojují s hlavní příčinou pomalého růstu a stimulují „spící“ vlasové folikuly. Před použitím éterických olejů na vlasy si vyberte ten správný produkt. Mezi aromatické oleje podporující růst vlasů patří:

  • divoký pomeranč,
  • skořice,
  • citron,
  • mandarinka,
  • šalvěj muškátová,
  • pačuli,
  • rozmarýn,
  • tymián.

Esenciální oleje proti ztrátě a pomalému růstu vlasů jsou bezpečné, pokud jsou používány s mírou. Nikdy je neaplikujte v čisté podobě. Po ukončení léčby je nutné s používáním přestat a opakovat podle potřeby. Pokud chcete pěstovat kadeře, připravte si masku 2 lžiček mandlového olej, kam přidejte po 2 kapkách esenciálního oleje z divokého pomeranče, eukalyptu a pačuli.


Esenciální oleje proti lupům

Esenciální oleje vybírejte podle typu lupů. Jednosložkové oleje a směsi, do kterých přidáte 2 kapky bazalky, levandule, meduňky nebo rozmarýnu, jsou účinné proti suchým lupů. Proti lupům způsobeným mastnou seboreou můžete bojovat pomocí citrusových esterů, čajovníku a eukalyptu.

Aromatické oleje mají antiseptické a antibakteriální účinky, normalizují funkci žláz s vnější sekreci, stimulují průtok krve a obnovu epidermu. Používají se proti seboree a lupénce. Přidejte aromatické oleje do šamponů nebo balzámů, které používejte každé 3-4 dny po celý měsíc.

Na webových seminářích Essential Lab se dozvíte recepty na výrobu masek a výběr éterického oleje pro váš konkrétní případ.

Další články

Oleje a emoce

Esenciální oleje a emoce

Vůně má pro člověka silný emocionální náboj, dokáže přivolat zasuté vzpomínky a okamžitě nás zavalit emocemi.  Emoční působení esenciálních olejů se zkoumá asi stejně dlouho,

O nás Essential Lab

O nás

Jsme tým lidí, kteří neplánovaně, ale za to zcela propadli esenciálním olejům. Každý z nás má svůj originální příběh o tom, jak mu esenciální oleje vstoupily

Peppermint/Máta peprná

Máta silně podporuje pozitivní emoce. Často se využívá pro rozptýlení smutku nebo pocitů napětí, pro zklidnění emocí a k utišení neklidu. 💆‍♀️   💧pozvedává člověka

© Essential Lab 2021

Chci objednat