Co jsou esenciální oleje?

Jednoduše řečeno, esenciální oleje jsou nejcennější dary přírody zabalené v malé lahvičce. Jsou to těkavé aromatické tekutiny destilované ze všech částí keřů, květin a stromů. Jejich sílu pochopíte, když si uvědomíte, že na výrobu 15 ml oleje Lemon spotřebujeme kůru ze 75 citronů, a na výrobu 15 ml oleje Lavender dokonce 7 kg levandule. 

 

Pokud chcete vědět více o esenciálních olejích, a zároveň vás zajímá, proč zrovna oleje dōTERRA, pusťte si následující video:

Přehrát video

Způsoby použití esenciálních olejů

Esenciální oleje se dají používat všemi možnými způsoby. Pomocí difuzéru si můžete provonět svůj domov a naladit se tak, jak zrovna potřebujete. Samozřejmě se dají používat jako parfémy, jen to zkuste, a uvidíte, jak bude reagovat vaše okolí. U kůže ještě zůstaneme. Esenciální oleje jsou skvělými pomocníky v případě různých kožních defektů, jizev, puchýřů a modřin. Jsou samozřejmě ideálním doplňkem při různých typech masáže.

 

Některé z nich se dají používat jako přírodní náhrada různých čisticích prostředků.

Dávkování a ředění olejů

Esenciální oleje

Esenciální oleje doTERRA představují velkou sílu v malé lahvičce. Jedna kapka dokáže rozvonět celý pokoj. Proto je důležité s nimi zacházet opatrně. Nejdůležitější je rozdělení na horké a studené oleje. Horké oleje mohou podráždit citlivou pokožku, a proto je při prvním použití ředíme kokosovým olejem. Jedná se o oleje CassiaCinnamonCloveGingerOreganoThyme a Summer Savory. Pro děti do 6 let jsou horkými oleji také Peppermint a Lemon Myrtle.

 

V případě oleje Peppermint je třeba mít na paměti, že může mít negativní dopad na laktaci u kojících žen.

 

Těhotné ženy by si kromě horkých olejů uvedených výše měly také dávat pozor na oleje CypressEucalyptusRosemary Wintergreen.

 

Při aplikaci na kůži musíme myslet i na to, že některé oleje mohou způsobovat fotosenzitivitu. Proto je potřeba příslušné místo po následujících 12 hodin chránit před UV zářením (slunce, solárium). Oleje, které mohou způsobit fotosenzitivitu: Bergamot, Clementine, GrapefruitLemonLimeRosemaryTangerine Wild Orange.

Kde oleje si koupit?

Esenciální oleje dōTERRA si můžete po registraci do klubu kupovat s 25% slevou. Pro nováčky vypadá systém složitě, ale nebojte se nás kontaktovat, rádi vám pomůžeme.

Pokud se nechcete nikde registrovat, oleje si můžete koupit i v našem e-shopu.

Program věrnostních odměn dōTERRA

Nejvýhodnějším způsobem, jak nakupovat esenciální oleje a produkty doTERRA je využití programu věrnostních odměn, takzvané LRP (Loyalty Reward Program) objednávky. Pokud si objednáte oleje v hodnotě nejméně 125 PV (věrnostní body) do 15. dne v měsíci, získáte produkt měsíce zdarma. Každý měsíc doTERRA také nabízí různé slevy či speciální balíčky. Zákazníci Essential Lab se vše dozví na začátku každého měsíce v našem newsletteru. Pokud ještě nejste v naší databázi, zadejte svůj e-mail, a my vás tam rádi přidáme!

 

Pokud se chcete ponořit do tajů LRP objednávky, podívejte se prosím na následující video:

Jestli máte další otázky, neváhejte nás kontaktovat, nebo nám napište. Jsme tu pro vás!

© Essential Lab 2021

Chci objednat